Знайомтеся - Вознесенськ


Історія

У 15 сторіччі на горі біля впадіння Мертвоводу у Південний Буг стояла татарська фортеця Чичаклей. Литовський князь Вітовт зруйнував її і побудував на її місці замок Соколець.[2]
Запорозьке місто Соколи (Соколов, Соколів) входило до Бугогардівської паланки. Наприкінці 18 сторіччя Соколи стали адміністративним центром Бугогардівської паланки. Запорожці мали тут переправу через Південний Буг, що називалася Соколиною.
Під час російсько-турецької війни з козаків був сформований Бузький козацький полк, канцелярія його знаходилася в Соколах. У 1785 році був створений Бузький Єгерський корпус, до складу якого увійшли й бузькі козаки.
Місто Вознесенськ було засноване біля Соколова в 1795 р. як центр Вознесенського намісництва і названо на честь церковного свята — Вознесіння Господнього.
15 квітня 1920 року частини Української армії через нестачу боєприпасів відважилися на відчайдушний, майже рукопашний штурм вузлової станції Вознесенськ, зайнятої більшовицькими військами й повної запасів супротивника. Цією відчайдушною атакою Чорні запорожці відкрили дорогу до Вознесенська... Генерал Михайло Крат свідчив, що тоді було захоплено 2 мільйони рушничних набоїв, 32000 гарматних, 28 гармат, 5000 рушниць, 4 кулемети тощо.

[]Населення

Населення міста становить 40,6 тис. жителів, з них працездатних 22,2 тис. чоловік, у тому числі безробітних 1,1 тис. чоловік. Загальна земельна площа міста становить 2256 га, питома вага площі під забудовою становить 44 %, незадіяними в економічних відносинах є 12 % від загальної площі міста. Бюджет міста Вознесенська на 2005 рік склав по доходах 5452 тис. дол. США.

[]Географія

Розташовано місто в південній частині України в центрі Миколаївської області. Відстань до облцентру становить 89 км і проходить автошляхом Р06. Клімат у регіоні — континентальний.
На території міста протікає ріка Південний Буг з притокою рікою Мертвовод, що є важливими транспортними артеріями, а також джерелами питної води. Під містом знаходяться унікальні великі прісні озера питної води, з яких за допомогою 30 свердловин здійснюється водопостачання, також розроблені дві свердловини з яких здійснюється видобуток мінеральної води. Поблизу міста, на території Вознесенського району, знаходяться наступні мінерально-сировинні ресурси: пісок будівельний, камінь будівельний, камінь декоративний, вапно, цегляно-черепична сировина, граніт і глина.

[]Економіка

У місті розташовано 18 великих промислових підприємств, з них 72 % легкої промисловості (виробництво шкіри і шкірсировини, пошив верхнього одягу, виготовлення меблів, пошив взуття) та 18 % харчової промисловості (виробництво м'ясо—ковбасних виробів, сирів, молочної продукції, виробництво консервованих овочів і фруктів, хлібобулочних і кондитерських виробів). Підприємства Вознесенська утворюють мережу фірмових магазинів, що пропонують ексклюзивний одяг і взуття, виготовлений відповідно до європейських стандартів якості.

[]Міста побратими

Одним із пріоритетів політики органів місцевої влади є налагодження зовнішньоекономічних зв'язків із представниками інших країн. Так містом-побратимом Вознесенська є місто Радомско (http://www.radomsko.pl/Польща) — договір про співробітництво з яким був підписаний 24 серпня 2004 р. Відповідно до договору співробітництво буде розвиватися у наступних напрямках: освіта, культура, спорт, туризм, господарські зв'язки, розвиток підприємництва, місцеве самоврядування та екологія.
2005 році з метою святкування 210 річниці з дня заснування міста було запрошено делегації від Адміністративного району Іден та Муніципалітету Хесекуа (Південно-Африканська Республіка). Протягом святкування було підписано Меморандуми про співпрацю в сфері налагодження партнерських відносин з Адміністративним районом Іден та Муніципалітетом Хесекуа. Відповідно до Меморандумів міста вважаються «містами — побратимами», що будуть провадити спільну діяльність в сфері: налагодження господарських зв'язків, здійснення експортно-імпортних операцій, розвитку туризму, здійснення культурних, спортивних та освітніх обмінів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий