Знайомтесь - Ширяєво

         Ширяєве - селище міського типу, центр району в Одеській області. Розташоване в долині річки Великий Куяльник. Відстань до Одеси - 125 км. Чисельність населення - 7238 чоловік. Ширяєве засновано наприкінці XVIII ст. вихідцями з Болгарії і втікачами українцями селянами-кріпаками. Тривалий час населений пункт називався Степанівка. Обидві назви походять від імені та прізвища першого власника села полковника Степана Ширяєва. Розвивалося поселення швидко, так як розташовувалося поблизу старовинного торгового шляху, який йшов із Західної України в Одесу. За цим трактом тяглися валки з пшеницею, тютюном, горілкою та іншими товарами, що призначалися для відправки на ринки Росії та за кордон. З півдня у північні райони везли в'ялену рибу, сіль, фрукти та промислові вироби. З року в рік зростав потік вантажів через Ширяєве. Збільшувалося населення. У середині XIX ст. поселення стало містечком (1849 р.) і волосним центром Ананьївського повіту Херсонської губернії. Кам'яними будівлями тут були тільки православна церква, єврейський молитовний будинок, поштова станція, кілька будинків місцевих торговців і багатих ремісників. Переважали темні і сирі хати-напівземлянки без дворів і садів. Серед населених пунктів північної частини Херсонської губернії Ширяєва, належало одне з перших місць за обсягом торговельного обороту. Великі базари збиралися в містечку два рази на місяць, малі-щодня.


         1923 р. березень місяць — відбулася перебудова адміністративного поділу нашого краю. Були скасовані старі царські назви і затверджені нові.
Колишня Степанівська волость була поділена на три сільські ради: Ульянівську, Ширяївську і Михайлівську.
1924 р. Демидівський район перевели у містечко Петровірівку, куди приєднали декілька створених сільських рад: Чуйківську (с. Олександрівка), Григорівську, Мар'янівську, Михайлівську, Ширяївську, Ульянівську, Осинівську.
З того року Ширяєвого адреса була такою:
Ширяєве Петровірівського району Одеського округу.
У 1924 — 1928 рр. було проведено колективізацію. У 1930 році створюється МТС як державне підприємство на допомогу господарствам.
Весною 1932 року народився у Ширяєвому колгосп «Україна», до складу якого увійшли 4 місцевих господарства. Керував тоді об'єднаним господарством Андрій Пазиченко.
20 лютого 1935 року в Ширяєвому створюється адміністративний районний центр.
У економічному відношенні район був сільськогогосподарський. 96 % площ зайняті були під угіддям, з яких 74 % під пропашними, де вирощувалися в основному озимі сорти пшениці. Середня урожайність зернових у ці роки сягала 16-20 ц/га.
Другою важливою галуззю було тваринництво, де на 100га сільгоспугідь становило 12-13 голів великої рогатої худоби м'ясного та молочного виробництва. У цей час було 4 семирічних школи, 16 початкових шкіл, 1 лікарня, 4 медичних пункта, 17 клубів, 36 хат-читалень.
Влітку 1935 року були створені і запрацювали райспоживспілка, автопарк, редакція газети «Колгоспна правда» (з 1945 року газету перейменовано на «Промінь»), райбанк і сільгоспбанк, райсуд, прокуратура, ощадкаса.
         Під час Німецько-радянської війни з району у війні взяли участь 13018 чоловік.
2 роки і 9 місяців район був окупований німецько-фашистськими та румуно-боярськими окупантами.
Край було звільнено від німецько-фашистських загарбників з 2 по 4 квітня 1944 року.
Не повернулися до рідних домівок 4225 чоловік. 9 воякам присвоєно звання Героя Радянського Союзу, один чоловік — повний кавалер орденів Слави, понад 2 тисячі чоловік було нагороджено бойовими орденами і медалями, серед них 196 ширяївців.
У 1959 році, після ліквідації Перовірівського району, до складу Ширяївського району були включені села Маркевичеве, Новоєлизаветівка, Новопетрівка, Катерино-Платонівка, Жовтень та навколишні села. Однак у січні 1963 року район було ліквідовано і Ширяєве відійшло до Ананьївського району. У 1965 році Ширяєво знову райцентр, з цього ж року воно стало відноситись до розряду селищ міського типу.
     
   Площа району 1,5 тисяч квадратних кілометрів.
Населення — 29,8 тисяч громадян, у тому числі в смт Ширяєве — 7,1 тисяч чоловік, сільське населення становить 27,7 тисяч чоловік.
В районі 18 сільських та 1 селищна рада, яким підпорядковано 73 населених пункти. Найбільші села: Жовтень, Миколаївка, Старі Маяки.
Рівною стрічкою простяглася по території району автомобільна дорога Одеса—Київ.
На 126-ому кілометрі цієї траси знаходиться наше селище.
Після реформування сільськогогосподарства в районі сьогодні функціонує 26 товариських, 48 приватних, 158 фермерських, 10 різних сільськогосподарських підприємств.






         У району 32 загальноосвітні школи; в них навчається 4589 учнів, працює близько 500 вчителів.
Культосвітню роботу проводять 32 клуби, 32 бібліотеки та ДМШ. У них працює понад 100 культпрацівників.
Населення району обслуговує і районна лікарня, 2 дільничних лікарні, 3 амбулаторії, 29 ФАПів, у яких працює 50 лікарів і 180 медсестер.







-----------
Переглянути більшу мапу

         В школах району пройшла Вахта пам’яті , присвячена 69-й річниці Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Учні району взяли участь в обласному фестивалі учнівської творчості «Летять журавлі». Учениця Новоєлизаветівської ЗОШ І-ІІІ ст. Коваленко Анна нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу в номінації «ессе».
         Проведено районний конкурс шкільних методоб’єднань суспільно – гуманітарного профілю.
І місце - Жовтневий НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»
ІІ місце – Чогодарівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Старомаяківська ЗОШ І-ІІІст.
ІІІ місце – Катерино – Платонівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Ширяївська ЗОШ І-ІІ ст.№3.
Проведено І (заочний тур) педагогічного конкурсу «Педагогічний дебют».
Учениця 9 класу Жовтневого НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Жеребчук Юлія конкурсу винахідницько-раціоналізаторських проектів еколого - натуралістичного напрямку у заключному турі зайняла ІІ місце, Комарова Олександра, учениця 5 класу зайняла ІІІ місце цього ж конкурсу в номінації «народознавство» .
         Учні Ширяївської ЗОШ І-ІІ ст.№3 представляли Одеську область та зайняли ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з квітникарства і ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» у місті Києві.
         24.05 для випускників ЗНЗ Ширяївського району пролунав останній дзвінок. День останнього дзвоника традиційно щороку сповіщає про закінчення занять у школі та про початок оздоровчої кампанії. Також цього ж дня відбулося святкування 50-ти річчя з дня відкриття Маркевичевської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
         27.05 по навчальних закладах Ширяївського району стартувала оздоровча кампанія. При загальноосвітніх навчальних закладах було відкрито 25 таборів відпочинку в яких планується оздоровити понад 1960 учнів.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту В.Ф. Шерен


НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС "Олімп” «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ -ГІМНАЗІЯ» ШИРЯЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьогодні школа – це інноваційний навчальний заклад , де утверджується інтелект української нації ,
де учням створюють умови для реалізації здібностей на терені пошукової діяльності.
Сучасні школярі виходять на широку європейську дорогу.
Навчальний процес спрямований на формування життєвої компетентності випускника.
Концепція діяльності НВК «Олімп» базується на розвитку творчої особистості кожного учня,
соціальної адаптації, володінні іноземних мов (англійська, французька, німецька),
використанні інформаційно – комунікаційних технологій у навчальній діяльності.



1 комментарий:

  1. Я тут, щоб поділитися своїми свідченнями про те, що зробила для мене добра довірена кредитна компанія. Мене звати Нікіта Таня, росіянка, я прекрасна мати трьох дітей. Я втратила свої кошти, намагаючись отримати позику, мені і дітям було так важко, я пішла в Інтернет, щоб отримати допомогу в позиці. втратив до одного вірного дня, коли я зустрів цього свого друга, який нещодавно забезпечив позику у дуже чесного чоловіка, містера Бенджаміна. Вона познайомила мене з цим чесним офіцером з питань позик, містером Бенджаміном, який допоміг мені оформити позику протягом 5 робочих днів, і я назавжди буду вдячний містеру Бенджаміну за допомогу мені знову стати на ноги. Ви можете зв’язатися з містером Бенджаміном електронною поштою: 247officedept@gmail.com, вони не знають, що я роблю це для них, але я просто повинен це зробити, тому що там багато людей, які потребують допомоги у позиці, будь ласка, прийдіть до цього чесного чоловіка, і ти також можеш бути врятованим. WhatsApp: (+ 1 989-394-3740)

    ОтветитьУдалить